‘Not amused’, het hoofd van de Indiase bisschoppen is volgens Reuters woedend over de verkrachting van een non, twee weken geleden. Radicale hindoepartijen strijden tegen het doden van koeien, maar wakkeren volgens kardinaal Baselios Cleemis de haat tegen christenen aan. Bescherm mensen zoals je ook koeien beschermt, is zijn boodschap.
“Het land heeft een verantwoordelijkheid tegenover ons allemaal -ieder mens-,” zegt de kardinaal, “en niet alleen tegenover koeien.” Radicale hindoeïsten, waar ook de huidige premier Modi toe gerekend kan worden, willen het land zuiveren van ‘buitenlandse godsdiensten’ door niet-hindoeïsten tot het hindoeïsme te bekeren. Christenen wijzen op de eeuwenlange aanwezigheid van het christendom in India.
Er waren al wel aanwijzingen voor dat India met deze premier meer zijn hindoeistische eigenheid zou gaan benadrukken. Met de wet inzake het verbod op het verkopen van rundvlees tot gevolg. Terwijl dat voor veel armen de enige mogelijkheid is om aan de benodigde proteine te komen.
http://www.bbc.com/news/world-asia-india-31712369
@Wilfred
Insecten zijn eetbaar en overal.
Eetbare woekerplanten groeien bijna overal. Neem bijvoorbeeld aardperen. Zowel de blaadjes als de knollen zijn eetbaar, en nog lekker ook. 🙂
http://deplanteneter.nl/2013/11/148605-het-einde-van-de-eiwitmythe
@Maf: Ik zie dat jij helemaal bekeerd bent? En, houd je de fysieke inspanningen goed vol op eetbare woekerplanten? 🙂
Zou respect voor de koe ook te vertalen zijn in: respect voor de vrouw? Of werkt dat niet zo binnen hindoeïsme?